Sayfa: Anasayfa » Dernek Faaliyeti » Aziz Kocaoğlu’nu Stad ve Tesis İçin Ziyaret Ettik.

Aziz Kocaoğlu’nu Stad ve Tesis İçin Ziyaret Ettik.

aziz-kocaoglu

Göztepe Yalı Derneği olarak İzmir Büyükşehir Belediye Başkanımız Aziz Kocaoğlu’nu stad ve tesis konularını görüşmek üzere makamında ziyaret ettik.

Dernek Başkanımız Behçet Şenözhür Başkan Kocaoğlu’na yıllardır Göztepe’nin her kesimden gereken değer ve desteği görmediğini dile getirip kulübümüz ve taraftarımız adına görüş ve isteklerimizi aktardık. Dernek başkanımız Behçet Şenözhür Başkan Kocaoğlu’na Urla Tesislerine verdiği büyük destek için teşekkür ederek şöyle konuştu: Sayın Kocaoğlu A takımımız için inşa edilen Urla tesislerimize büyük destek veriyor. Bu nedenle kendisine taraftarımız adına teşekkür ederim. Sayın Kocaoğlu’na devletimizin Gürsel Aksel’e kulübümüze kazandıracağı stat nedeniyle herhangi bir siyasi çekişme sonucunda altyapımızda bulunan yüzlerce gelecek vaad eden çocuklarımızın evsiz kalmaması gerektiğini,Göztepemize İnciraltındaki Eshot Garajının altyapımız için kulübümüze verilmesi gerektiğini özellikle söyleyerek Göztepe taraftarı her zaman yapılan iyiliği de kötülüğü de unutmayacağını tarihi başarılarla dolu olan bu kulübe ve dillere destan olan bu taraftara sahip çıkılması gerektiğini söyledik.

Başkan Kocaoğlu’da ise  “Gürsel Aksel Tesislerine hükümetin stat yapabileceğine inanmıyorum. Trafik ve çevre açısından sorun yaratsa da eğer bu stat yapılır ve her şeyiyle Göztepe’ye devredilirse bizim tarafımızdan sıkıntı olmaz, ancak yapılması düşünülen stat projesi ile büyük bir alana sadece stat yapılıp diğer kompleksler ve o bölgenin nefes alacak yeri yerle bir edilmek isteniyor bu proje ile bölge halkı ve Göztepeliler kandırılmak isteniyor. Ancak daha uygun olanı Uzundere’de 200 dönüm hazine arazisini hükümetimiz bize versin biz de 25 bin kişilik stat, altyapı tesisleri, havuzu, spor salonlarıyla büyük bir spor kampüsünü her şeyiyle Göztepe’ye kazandıralım” diyerek, Eshot garajının birinci derece sit alanı olduğunu ve  oranın verilemeyeceğini söyledi. Biz de oraya sit alanını bozacak hiçbir işlem yapmayacağımızı sadece altyapımızın sahalarını taşıyacağımızı belirttik. Bu konuda ısrarlı olduğumuzu ve bu işin takipçisi olacağımızın da bilinmesini istedik.

Aziz Kocaoğlu’yla bu görüşme sonrası kapılar  kapatılmış değil.  İleriki süreçte tekrar görüşmeler yapılmaya devam edilecek.

 

 

Haberi Paylaş

© 2013 | GÖZTEPE YALI DERNEĞİ Resmi İnternet Sitesidir..

Scroll to top