Sayfa: Anasayfa » Açıklamalar » Facebook Bilimcilerine, Kafayı Kuma Gömenlere..

Facebook Bilimcilerine, Kafayı Kuma Gömenlere..

g5

YALI grubu olarak, Son bir haftadır GÖZTEPE tribünlerinin tamamını ve özellikle grubumuzu kötülüyen;   amaçlarınınve çöümlerinin tam olarak ne olduğu belli olmayan ama kendilerini ÖZ GÖZTEPELİ olarak belirten kişilerin; gazetelerde,  sosyal medya da, internet sayfaların da yazdıklarına GÜLÜP GEÇİYORUZ !

Önce teşhisi doğru koyalım; TRİBÜNCÜ olmak , TARAFTAR olmak  ve  SEYİRCİ olmak farklı kavramlardır;  Kendisini aidiyet anlamında kulübün koruyucusu, sahibi olarak kabul eder, HİÇBİR  maddi beklentisi olmadan kulübün sözleşmeli elemanı gibi görev belirler kimisi pankart davul taşır, kimisi otostopla bile olsa deplasmana gitmek zorunda olduğunu düşünür, kimisi de pankart yapmak, otobüs bulmak ve arkadaşlarını, kardeşlerini gidilmesi zor bazen de imkansız gibi görünen deplasmanlara götürmeyi kendine vazife edinir, bir grup ise gerekirse takımını ve armasını korumayabilmek için sanki kulübün güvenlik görevlisiymiş gibi kendine bir görev kabul eden kardeşlerimiz Deplasman, yağmur , çamur demeden  ARMA nerede ise orada olurlar bu kardeşler TRİBÜNCÜDÜR, TARAFTARDIR. Bunların haricindeki herkes SEYİRCİDİR. Bu  dünyanın her tribünün de AYNIDIR.

Seyirci tabir ettiğimiz kitl,e maçtan yarım saat önce gelip bitiş düdüğü ile staddan ayrılırken; her maç için kendine göre maddi ve manevi emek harcayan; davulu, pankatı taşıyan, asan, toplayan,  sabahlara kadar pankart boyayan, pankart parası için dilenci gibi dolaşan, maçtan 3 saat önce gelip maç bittikten 1 saat sonra staddan çıkan bu  TRİBÜN EMEKÇİLERİ,  biraz da olsa takdiri HAK ETMEMİŞLER MİDİR ?

Öncelikle her şeyin en iyisini en doğrusunu bilen FACEBOOK BİLİMCİLERİ’ne şunu söyleyelim kulübümüz 1925 yılında KAVGA ve İSYAN ile kurulmuştur…

Kavga, tartışma, sürtüşme yıllardır Türkiye’nin her tribünlerin de yaşandığı gibi bizim tribünlerimizde de yaşanmaktadır, diğer tribünlerde bu kavgalar ağır silahlı çatışmalara, dernek basmalara, hatta ölümlere kadar uzanmıştır. Bu kavgaların temel sebebi;   kulüpler ve kulüp yöneticilerinden sürekli ve düzenli olarak mafyavari ve organize bir görüntüde;  Tribüncülük yapıyoruz adı altında,  tribüne ve taraftarına harcanmayacak maddi çıkar elde etme amaçlıdır.

Yukarıdaki  saydıklarımızın hangisi bizim tribünümüzde mevcuttur ? Göztepe spor kulübünden kendi çıkarı için veya grubu için para, bilet, otobüs alan kişiler var ise bu suçlamaları o kişilere ve gruplara yapmanız gerekmektedir, spor kulüplerinin bu işlere karışmasının suç olduğu ve kanunen yasak olduğunu idrak edecek bilince sahip bir grubuz.

Bizim bildiğimiz kadarı  ile kulüpten bu şekilde menfaat ve çıkar elde eden kişi ve grup bulunmamaktadır. eğer varsa;  çok bilen sosyal medya bilimcileri açıklasın bizler de bilelim !..

Bir sezon içinde 17 iç saha maçı , 17 tanede deplasman var..  17 deplasmanın ( sezon  toplamı ortalama  25.000 Km.) nasıl yapılacağına, nasıl otobüs bulunacağına, o deplasmanlara nasıl gidildiğine kafa yormayan ama gidilen deplasmanlar ile övünen kişiler, bu kardeşlerimize hakkını ne zaman VERECEKTİR ?

GÖZTEPE SPOR KULÜBÜ çatısı altında bulunan, hizmet eden, emek veren TARAFTARINDAN başkanına, futbolcularına, yöneticilerine ağır ithamlarda bulunup yerden yere vurmak;  GÖZTEPE ‘lilik terbiyesi almış hiçbir GÖZTEPE SEVDALISINA  YAKIŞMAMAKTADIR.

Buradan sormak zorundayız;

GÖZTEPE SPOR KULÜBÜ olarak;  YALI DERNEĞİNE resmi, gayri resmi bir destek verildiyse  LÜTFEN AÇIKLAYIN !

Biz kendi kişisel imkanlarımız ile bu işleri yapmaya çabalarken dışarıdan 3.kişiler tarafından YÖNETİMİN BİZE MADDİ OLARAK DESTEK OLDUĞU konusu bizleri rahatsız etmekte ve bu konuda konuşmamamız  sanki maddi destek varda susuyormuşuz gibi yorumlara sebep olmaktadır, İDDİA EDİYORUZ ; TÜRKİYE’DE KULÜBÜNDEN MADDİ DESTEK GÖRMEDEN DEPLASMAN YAPABİLEN TEK TARAFTAR GRUBUYUZ…

Ayrıca bizler kulübümüzü;  çaycısından, başkanına, ARMASINDAN,  RENKLERİNE kadar çok seviyoruz, bu birilerinin kişisel çıkarları için susuyoruz anlamına gelmez, YALI grubu yıllardan beri yaptığı gibi,  herkesi dinler kişilere şans tanır ve GÖZTEPE  menfaatleri dışında hareket edildiğine kanaat getirdiği anda herkesten önce  EN BÜYÜK TEPKİYİ VERİR !  Ve o saatten sonra o kişinin kulübümüzle hiçbir alakası kalamaz (geçtiğimiz yıllardan örnekleri mevcuttur) bundan kimsenin şüphesi olmasın !

Sayın  Başkanımız Mehmet SEPİL’in çok spontane gelişen bir ortamda;  DERNEĞİMİZİ 15 dakika ziyaret etmesini bile içine sindiremeyen kişilere;  GÖZTEPE’NİN aktif tek taraftar derneğinin GÖZTEPE YALI  DERNEĞİ olduğunu da hatırlatırız…

Biz YALI olarak, Kapalı sağdan Kapalı SOLA geçerken yaptığımız açıklamaları hatırlatalım, tribünde pankart, alkol, arkadaş grupları arasında ki kavgalardan bıktığımız için geçtiğimizi açıklamıştık, KÜFÜR’e hayır diye kampanyayı bu tribünde başlatan ilk ve tek grubuz bunun için pankartlarda yaptık, el ilanları da bastırttık, bulunduğumuz tribünde ve sette bize dışarıdan yapılan saldırılara karşı kendimizi korumak dışında YALI olarak hiçbir grup ve oluşumla kavga etmedik, YALI asla kimseye saldırmamıştır ve saldırmayı düşünerek stada gelmemiştir, YALININ ETİK DEĞERLERİN DE ; AYNI GÖRÜŞTE OLMASA BİLE,  GÖZTEPELİ HİÇ  BİR KARDEŞİNE BIRAKIN EMANET İLE SALDIRIP YARA VERMEYİ, FISKE BİLE VURMAK DÜŞÜNCESİ YOKTUR VE OLMAYACAKTIR.

Çıkan tartışmaların rant kavgası olmadığını herkes biliyor, olayın sebebini  semtçilik tartışmasına olduğunu bağlayanlar ise;  olayların nasıl, neden, ne şekilde çıktığını bildiği halde,  sessiz kalıp kafasını kuma gömen deve kuşları misali sadece klavye başından ahkam kesiyor, bu” FACEBOOK BİLİMCİLERİ  “ çocukken meşelerini yutan arkadaşını annesine ağlayarak şikayet eden  yada zile basıp kaçarken yakalanınca amca ben yapmadım bunlar yaptı” diyen çocuklardan farksızdır.

Yıllardan beri süre gelen YALI grubu semtçilik yapıyor, diye yaftalayanlar;  YALI grubunu ve başındaki insanları daima birilerine yem etme çabasına girmişler, her zaman da BAŞARISIZ OLMUŞLARDIR !

Ancak bu kişiler bunu yapmaktan hiçbir zaman da VAZGEÇMEMİŞLERDİR. Olsun vazgeçmesinler bizler de yıllardır olduğu gibi GÖZTEPE’mize her ne şekilde zarar vermeye çalışan kim varsa GÖZTEPE’lilik terbiyesi ve duruşu ile onlarla mücadele etmekten VAZGEÇMEYECEĞİZ.

Ayrıca  YALI grubunu oluşturan kemik tayfa veya genç kardeşlerimizin belki de %5’İ Güzelyalı’da ikametgah etmektedir, GÜZELYALI sadece YALI grubunun değil;  her GÖZTEPE’linin mabedidir ve YALI grubu mensubu olan İzmir’in her semtinden , Türkiye’nin her şehrinden renktaşımız mevcuttur, hatta semtçi dediğiniz YALI grubu semtlerin pankartlarını KALDIRIP , GÖZTEPE tribünlerini  sadece TÜRKİYE’de değil DÜNYA tribünlerine tanıtmayı başarmış olan  YALI çatısı altında  toparlamayı başarmıştır.

Bu konuları her türlü platform da bu kadar dallandıracak bu kadar büyütülecek hiçbir sebep yokken bu olayı gazetelere, sosyal medya’ya taşıyanlar, işte o deve kuşlarıdır. Eğer tribünde bir sorun varsa;  o tribün hakkında konuşma hakkına sahip olduğunu düşünen her kim varsa,  KALICI  olarak çözüme katkıda bulunmak ve çözümün bir parçası olmak için bir şey yapmıyorsa, sadece yazmış olmak için YAZMAYACAĞINI  ve kanıtlayamayacağı veya yüzleşemeyeceği kişiler ve gruplar hakkında KONUŞMAMASI gerektiğini bilecektir.

Hiçbir şey yapmayıp deve kuşunu oynayanlar , ortalığı karıştırarak GÖZTEPE tribünlerine ve GÖZTEPE’mize İHANET ETMEKTEDİR !

Yıllardır bağırdığımız, haykırdığımız gibi yine BAĞIRIYORUZ !

Maçtan önce sanayi, park, mekan tarzı yerler de zaman geçirmeyi bırakıp maçtan en az 1 saat önce tribünde ki yerimizi alalım hem genç kardeşlerimize örnek olalım hem de takımımıza moral motivasyon sağlayalım, AND OLSUN Kİ DÖNECEĞİZ ISSIZ KUYTU KÖŞELERDEN diyorsak eğer herkes bu taşın altına ELİNİ SOKACAK, bunu başaracak olan yine SEN, BEN, BİZLERİZ…

GÖZTEPE YALI

Haberi Paylaş

© 2013 | GÖZTEPE YALI DERNEĞİ Resmi İnternet Sitesidir..

Scroll to top