Göztepe Yalı Derneği

1998′de Göztepe için Güzelyalı’yı baz alarak Göztepeliler’i uyandırma ve daha organize hale getirmenin karşılık beklemeden de yapılabilindiğini gösterenler, karşılıksız sevgilerini 15 Aralık 2005 tarihinde Göztepe Yalı Derneği‘ni kurarak resmi zemine taşıdılar. Bu tarihe kadar onlarca deplasmanda, her türlü hava koşulunda takımını yalnız bırakmayanlar artık sadece tribunde değil farklı platformarda da Göztepe’ye sırt vermeye başladılar.

Göztepe Yalı Derneği deplasman organizasyonları, kulüp yıl dönümü kutlamaları, tribün faaliyetlerinin finanse edilmesi ve Göztepelilerin daha organize bir şekilde takımlarına sahip çıkmasını sağlamaktadır..

Hentbol şubesinin de kurulması ve yürütülmesi misyonunu üstlenen Göztepe YALI Derneği üyelerinin kaynaşması için de çeşitli organizasyonlar düzenler ve taraftarların tribünlerde ve gündelik hayatta kullanacağı Göztepe’miz ile ilgili materyallerin üretim ve satışını üstlenir.

13 yılda onlarca deplasman tribün organizasyonu yapan, yönetimler konusunda eleştirel ve araştırmacı bir politika izleyen Göztepe Yalı Derneği, birliktelik, samimiyet ve Göztepe’nin karşılıksız neferi olmanın bilinciyle daha yüzlercesine imza atacaktır..

Çünkü YALI bir gelenek..